Jdi na obsah Jdi na menu

Poděkování za Tříkrálovou sbírku

22. 2. 2019

 

Milí kněží, rodiče, děti, pracovníci charit, katecheti a učitelé,


Tříkrálová sbírka, která je příležitostí k solidaritě s potřebnými, se stala již tradicí. Avšak její konání vyžaduje angažovanost mnoha lidí dobré vůle, bez které by se konat nemohla. Rádi bychom vám, kteří jste nabídli svůj čas pro její konání, vyjádřili vděčnost. 
Je pro nás radostí vidět, že je sbírka čím dál více obohacována různými doprovodnými programy, jako jsou tříkrálové průvody v Praze, Příbrami a Kladně, koncerty či zpívání koled a podobně. Je pěkné, že se do sbírky jako dobrovolníci zapojují i ti, kteří nejsou pravidelnými návštěvníky bohoslužeb. 
Víme, že vybírání na potřebné není snadné a možná se některé skupiny koledníků setkají i s odmítnutím, ale bohudíky naprostá většina lidí koledníky přijímá s laskavostí a otevřeným srdcem. Díky vám je Tříkrálová sbírka zdařilou akcí církve, která umožňuje překročit práh kostelů a spolupracovat s naší společností pro dobro celku. 
V pražské arcidiecézi bylo letos do téměř dvou tisíc pokladniček vybráno 7 793 276 Kč. Z těchto peněz bude podpořeno mnoho projektů nejen v zahraničí, ale i v našem regionu. 
Vnímáme, že sbírce věnujete velké úsilí, proto se biskupové rozhodli, že se příští rok osobně více zapojí a během sbírky navštíví více míst, aby vyslali koledníky a zúčastnili se doprovodných programů. 
Bůh odplať všem, kteří se na Tříkrálové sbírce jakkoliv podíleli. 

 

kardinál Dominik Duka OP. arcibiskup pražský

ThDr. Jan Balík, PhD., biskupský vikář pro diakonii

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milé děti, rodiče, prarodiče a vedoucí skupinek,

rád bych Vám velmi poděkoval za Vaši účast na Tříkrálové sbírce 2019 při koledování v Praze-Střešovicích. Letos jsme bohužel kvůli kratší době koledování neobešli celé Střešovice, bylo velmi větrno a zima.

 

Reakce navštívených byly jako obvykle velmi pozitivní, jen občas nás někdo odmítl…

 

Dnes jsem našel na stránkách Tříkrálové sbírky výsledky, které Vám tímto přeposílám http://www.trikralovasbirka.cz/vysledky/ .

 

Letos jsme vykoledovali přes 88 tisíc Kč a byli 8. v Praze po samotných pracovnících Arcidiecézní charity a nedaleko za obrovskými farnostmi Praha-Chodov, Praha-Stodůlky, Praha-Kobylisy, Praha-Uhříněves a Praha-Zbraslav většinou s vlastní charitou a Křesťanským gymnáziem v Hostivaři. Je to výnosem 5. nejlepší výsledek od té doby, co od roku 2002 sbírku ve Střešovicích pořádáme, a přes kratší dobu koledování výborný výsledek.


Pro srovnání:

2018: 94 tisíc Kč a 6. v Praze

2017: 91 tisíc Kč a 3. v Praze

2016: 115 tisíc Kč a 2. v Praze

2015: 98 tisíc Kč a 5. v Praze

2014: 82 tisíc Kč a 6. v Praze

2013: 68 tisíc Kč a 8. v Praze

2012: 67 tisíc Kč a 7. v Praze
2011: 56 tisíc Kč a 11. v Praze 
2010: 52 tisíc Kč a 9. v Praze
2009: 55 tisíc Kč a 5. v Praze
2008: 50 tisíc Kč a 7. v Praze

 

Pořád jako jedni z mála v Praze používáme tradiční systém "chození dům od domu se zpěvem", což je samozřejmě náročnější. Na druhé straně tento systém umožňuje získání bližšího kontaktu s navštívenými a velmi pozitivně se projevuje na výnosu sbírky.

 

Letošní sbírky se (i s Petynkou) zúčastnilo přes 30 dětí a asi 10 dospělých jako vedoucích skupinek (dětí i dospělých bylo bohužel méně než loni, poměrně dost jich onemocnělo). Nejvíc zaujetí pro sbírku jako tradičně projevila Kristýnka Šimunková, kterou si navíc mnozí značně oblíbili (velmi však chválím všechny). Obrovskou obětavost ukázaly jako obvykle sestry z Petynky. Opět lituji, že nás nebylo víc (hlavně dospělých), abychom se lépe vystřídali. Jinak jsme měli výbornou partu, mnohé děti jako v dřívějších letech nádherně zpívaly. Musím také poděkovat a blahopřát rodičům a prarodičům, jak mají dobře vychované a obětavé děti, nebyly s nimi vůbec žádné problémy. Těším se, že se s Vámi při koledování shledám zase příští rok, do té doby Vás rád uvítám na některé dětské akci, na kterou Vás s předstihem pozvu.

 

Srdečně zdraví a ještě jednou moc děkuje

 

Vít Ossendorf